כל מה שצריך לדעת על עיצוב דלפק קבלה

דלפק קבלה, או לחילופין, מזכירות – הוא המקום בו אנו מייצרים רושם ראשוני על הלקוח המגיע למשרד. יש שני דברים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב הכניסה למשרד: האופן שבו המקום מעוצב (סגנון העיצוב) והפרטים הטכניים (נוחות, מיקום, גובה וכו').

כל מה שצריך לדעת על עיצוב דלפק קבלה
כל מה שצריך לדעת על עיצוב דלפק קבלה

החשיבות של עיצוב דלפק קבלה

דלפק קבלה מעוצב הוא הדבר הראשון שהלקוח פוגש כשהוא מגיע למשרד. למעשה, זה הרושם הראשוני שהלקוח מקבל בעת כניסה למשרד – בין אם מדובר במשרד עורכי דין, פרסום, כוח אדם וכו'. גם קבלת הפנים הכי נעימה ומסבירת פנים שיש, לא תפצה על ליקויים כאלו או אחרים בעיצוב. הלקוח עלול, שלא במודע, לא להמשיך להתקדם ולרצות לקבל את השירותים שבעל העסק מציע.

לכן, החשיבות שלו גבוהה ביותר, ויש להקדיש מחשבה רבה לאופן שבו הוא מעוצב. בגדול, ניתן לומר ששביעות הרצון אינה רק פונקציה של יחס אישי, חשובה ככל שתהיה, אלא גם העיצוב של המקום עצמו. לצורך כך, אנשים רבים בוחרים להתייעץ עם אנשים שעוסקים בעיצוב פנים במטרה למקסם את הצלחת העסק, בפרט כשמדובר ברושם ראשוני.

עיצוב דלפק קבלה – מיתוג החברה

כשמדובר בעיצוב מזכירות, או המקום אותו הלקוח פוגש כשהוא מגיע למשרד, חשוב שהמסר והתדמית שאנו רוצים להעביר ישקפו היטב את אופי המקום ו/או החברה. במילים אחרות, אין עיצוב אחד שמתאים בהכרח לכל עסק שקיים בעולם, לכל חברה יש את המיתוג שלה ואת הייחודית שלה. לא יכול להיות מצב שבו משרד  משרד עורכי דין, יהיה מעוצב בדיוק כמו משרד הוצאת ספרים, פרסום וכו'. משרדים פורמליים יותר יהיו בעלי עיצוב שמרני יותר מכיוון שהם משדרים יותר רציניות. על אף כך, כן צריך שתהיה מידה מסוימת של צעירות בנראות המשרד. יתרה מכך,

אילו סוגי עיצוב ישנם?

קיים מגוון רחב של סגנונות עיצוב. סגנונות מסוימים יכולים עם מראה יותר חדשני, מודרני וכו', מה שמאפיין לרוב חברות העוסקות בתחום הטכנולוגיה. חברות הייטק יעשו שימוש נרחב יותר במתכות, זכוכיות ועוד. מנגד, משרדי עורכי דין, ואלו העוסקים בתחום הנדל"ן, יעשו בדרך כלל שימוש בעץ. למעשה – ישנם סגנונות עיצוב נוסטלגיים, מודרניים, שמרניים, צעירים וכו'.

בחירת עיצוב אישי

נוסף על כך, זה לא שכל המשרדים בעולם מעוצבים באותו האופן, אפילו אם הם עוסקים באותו התחום בדיוק, במילים אחרות, לכל חברה, או עסק באשר הוא, יש את הייחודית שלו ואת המיתוג שלו. המסר צריך להיות אחיד ולהיות מועבר בצורה ברורה ללקוח. זאת, בהתאם לאסטרטגיית השיווק אותה יש לקבוע מראש, לפני שמתחילים לעצב את המקום עצמו. בשורה התחתונה, צריכה להיות התאמה בין עיצוב העסק למסר אותו רוצים להעביר. א.ש.א גבאי ריהוט משרדי יכולים לסייע בעניין זה ולעזור בבחירת עיצוב אישי.

עיצוב דלפק הקבלה – פונקציונליות

נושא חשוב שרבים לא לוקחים בחשבון בעת הקמת משרד, הוא הנושא הטכני עצמו. במילים אחרות, מדובר על פרמטרים כמו גובה הדלפק, מיקום, נוחות עבודה וכו' – הפרקטיות של העיצוב.

דוגמא לפרמטר טכני: מיקום

ישנה חשיבות לאיפה דלפק הקבלה ממוקם. מיקום דלפק קבלה עשוי להשתנות ממקום למקום, בהתאם לצורך ולאיך שהמקום בנוי. מדובר בעניין מהותי המשפיע לא רק על נוחות העובדים במקום, אלא גם, ובפרט על מבקרי המקום. לעיתים קורה שדלפק הקבלה אינו מספיק בולט לעין. הסיבה לכך יכולה להיות היא שהמזכירות ממוקמת במיקום פינתי מדי. במקרים אחרים, הדלפק נמצא ישר הרחק מהכניסה, מה שעשוי ליצור תחושה של ריחוק אצל הלקוח.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שלום גבאי
שלום גבאי

חברת א.ש.א ריהוט משרדי הוקמה בשנת 1993 על-ידי שלום גבאי. החברה מתמחה בייצור ושיווק ריהוט משרדי לכל סוגי הלקוחות.
א.ש.א גבאי מעניקה לכם עיצובים מודרניים ועכשוויים המעוצבים בשיתוף עם אדריכלים, מעצבים ומעצבי פנים. לחברה מגוון מוצרים נרחב, העשויים מעץ, מתכת, זכוכית ועוד.
המוצרים הפופולריים ביותר של החברה הם שולחנות משרדיים, כיסאות משרדיים, שולחנות לחדרי ישיבות, כסאות מנהלים, מחיצות משרדיות אקוסטיות ועוד. הצוות המקצוע שלנו מעניק לכלל הלקוחות מפתרונות מהירים, אישיים, מקצועיים ואטרקטיביים במיוחד.
לימוד, ידע וניסיון שנצברו ב-22 שנות קיומה של חברת "א.ש.א גבאי ריהוט משרדי", יעניקו למשרדכם ריהוט משרדי חדשני בעיצובים עדכניים. אנו נלך איתך לאורך הדרך כדי למצוא את החלקים המושלמים לחלל שלך.
כחברה מנוסה, אנו יודעים להעניק מענה מהיר ללקוחות החברה, ונלווה אותך לאורך כל התהליך - מהרגע ההחלטה ועד לסיומו.

ריהוט משרדי בוחרים רק עם מומחים, השאירו פרטים!